Potravinářský a krmivářský průmysl            Technologické systémy pro sypké a kapalné hmoty

Manipulace, šrotování, míchání, dávkování a granulace potravin, krmiv, odpadů, plastů, dřeva, uhlí atd.

  

 

Odkazy: 

 

 

Hlavní

stránka

 

 

Profil

 firmy

 

 

Produkty

 

 

Služby

 

 

 

[Probíhají úpravy]

 

Šrotovník SKV 125

 

Vertikální šrotovníky řady SKV

Vertikální šrotovníky SKV plynule navazují na velmi úspěšné modely TMS Pardubice s výkony 22 – 90 kW (3 – 20 t.h-1 obilnin apod.). Tyto šrotovníky se vyznačují výbornými parametry s vysokou užitnou hodnotou. Poměr příkonu a výkonu, kvalita šrotů, vysoká životnost jednotlivých prvků mlecího ústrojí, bezpečnost provozu a široká škála příslušenství vytvářejí špičkový komplet šrotovníku pro nejrůznější druhy materiálů a způsoby použití. Dle potřeby lze dodat v adresném provedení.

Tyto vertikální šrotovníky se vyznačují velmi vyrovnanou strukturou šrotů s malým podílem prachových a hrubších částic.

Vertikální šrotovníky nepotřebují vytváření podtlaku v prostoru výpadu, postačí jim volný výpad pro šrot, bez vytváření protitlaku.

 

Ověřené materiály ke šrotování : pšenice, ječmen, žito, oves, kukuřice, řepka olejná v nativním stavu ve směsi s ostatními obilovinami, úsušky pícnin, cukrovarské řízky, extrahované a pokrutinové šroty, směsi pro výrobu krmiv, směsi pro výrobu potravin, tvrdé (uschlé) pečivo, plasty kromě folií, dřevní štěpka syrová i sušená, hobliny a piliny syrové i sušené, řepková sláma suchá, obilní sláma štípaná - suchá, desky tištěných spojů, komponenty pracích prášků, atd..

Pro jiné druhy materiálů je možné šrotovníky SKV ověřit.

 

Šrotovník SKV může být protiexplozně zajištěn certifikovaným automatickým zhášecím systémem dle ES – ATEX 100. SKV 125 se vyrábí standardně s instalovaným příkonem 55, 75, 90 kW,  otáčky = 3000 n/min.

 

Výkonnost SKV 125 v t.h-1 

                                                                                                                                      

Materiál

Měrná hmotnost

( kg,m-3 )

Otvory

Síta

( mm )

Provedení  SKV 125 (kW)

55

75

90

Pšenice

750

3,5

11

15

18

Ječmen

650

4

9,5

13

15,5

Dřevní piliny

180

4

3,0

4,0

5,0

 

 

Horizontální šrotovníky  Champion

Jedná se o klasické americké horizontální šrotovníky (CPM – ROSKAMP – CHAMPION), ale s originálně řešenou šrotovací komorou a mlecím ústrojím, s vynikajícími parametry a užitnými vlastnostmi. Velmi vhodné pro  těžší provozy s vysokými výkonovými parametry.

 

Válcové šrotovníky  Roskamp

Moderní americké válcové šrotovníky s možností provedení 1 pár mlecích válců, nebo dva nebo tři mlecí páry válců nad sebou – postupné mletí, vhodné i pro směsi surovin.

 

Válcové šrotovníky a mačkače

Jako cenově vhodné doporučujeme použití jako velmi robustní válcové mačkače a šrotovníky i starší upravené mlýnské stolice.

 

 

Změněno: 20. 05. 2005